Intel vydal opravy proti chybě Spectre pro CPU generace Haswell a Broadwell

Po vynuceném pozastavení distribuce předchozí verze oprav začal Intel vydávat stabilní záplaty i pro starší generace svých procesorů.

Intel vydal opravy proti chybě Spectre pro CPU generace Haswell a BroadwellSpolečnost Intel potichu vydala stabilní opravy proti chybě Spectre pro starší procesory generace Haswell a Broadwell. Informace se objevila v aktualizovaném manuálu pro OEM partnery, aniž by se o ní Intel zmínil na svém blogu, jak to činil v předchozích případech .

Připomeňme, že záplaty pro tyto generace procesorů Intel už jednou vydal, ale následně musel jejich distribuci zastavit kvůli nežádoucím vedlejším účinkům včetně náhlých restartů. Současná verze oprav už by měla být stabilní.

Nic se nemění na tom, že tyto záplaty způsobí zpomalení počítačů. Vzhledem k tomu, že se jedná o relativně staré modely procesorů, bude dopad nového firmwaru znatelnější než u pozdějších generací.

Intel tyto záplaty nešíří přímo, nýbrž prostřednictvím výrobců hardwaru. Ke koncovým uživatelům se tak nedostanou ihned. Stále pak platí, že by uživatelé a správci měli aktualizovat své systémy ihned, jak to bude možné.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře