Intel vydal novou várku oprav chyb Spectre a Meltdown, pokryjí další generace procesorů

Zatímco první soubor stabilních záplat cílil na modely řady Skylake, současná várka pokryje zejména modely Kaby Lake a Coffee Lake. Opravy pro generace Haswell a Broadwell jsou ve fázi betatestů.

Intel vydal novou várku oprav chyb Spectre a Meltdown, pokryjí další generace procesorůSpolečnost Intel vypustila novou sadu stabilních záplat proti chybám Spectre a Meltdown. Zatímco v prvním „kole“ šlo o aktualizace firmwaru pro modelovou řadu Skylake, současná várka pokrývá především řady Kaby Lake a Coffee Lake.

Seznam konkrétních variant procesorů, pro které Intel vydal záplaty, je dostupný v aktualizovaném dokumentu na stránkách výrobce. Ten také naznačuje, že má Intel hotové betaverze nových oprav pro řady Haswell, Broadwell a Ivy Bridge.

To potěší majitele starších zařízení, protože procesory Haswell a Broadwell vykazovaly po předchozí verzi záplat takové problémy, že Intel musel zastavit jejich distribuci. Šlo zejména o nevyžádané restarty a další selhání.

Nejnovější opravy budou opět distribuovány skrze výrobce zařízení a obecně platí stále totéž: koncoví uživatelé a správci by měli aktualizovat, jakmile to bude možné.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: meltdownattack.com

Komentáře