Intel vychází vstříc virtuální realitě, jeho procesory budou podporovat API Vulkan

Rozhodnutí Intelu přinese podporu otevřeného API Vulkan na úrovni grafických jader procesoru. Hráči tak budou moci spouštět širší množství herních titulů, které budou navíc méně náročné na výkon.

Intel vychází vstříc virtuální realitě, jeho procesory budou podporovat API VulkanSpolečnost Intel oznámila, že její procesory budou podporovat API Vulkan. Tato sada je ekvivalentem DirectX 12 od Microsoftu, ale na rozdíl od něj jde o otevřený software. Vulkan nachází uplatnění především v oblasti vizuálních aplikací a jeho podpora může otevřít dveře novému hernímu obsahu.

Hry postavené na Vulkanu lze sice na PC hrát již nyní, ale je k tomu zapotřebí ovladačů od AMD nebo Nvidie, takto výrobců samostatných grafických karet. Díky rozhodnutí Intelu bude nyní Vulkan podporovaný již na úrovni grafických jader procesoru.

Konkrétně jej budou podporovat procesory Intel Core šesté a sedmé generace (Skylake, resp. Kaby Lake) a také procesory Intel Pentium řady Apollo Lake. Vulkan slibuje nižší nároky na výkon a baterii než DirectX, což ocení majitelé slabších sestav a notebooků.

Rozhodnutí Intelu přišlo ve chvíli, kdy se řada předních výrobců PC chystá uvést vlastní headsety pro virtuální realitu, mezi nimi například Lenovo, Dell nebo HP. Podpora otevřeného API zaručí, že novopečení majitelé těchto zařízení budou mít co hrát.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © michaelheim - Fotolia.com

Komentáře