Intel ve třetím kvartálu vykázal růst příjmů i zisku o 9 %

Výrobce má za sebou velmi úspěšný kvartál, o jehož pozitivní výsledky se překvapivě postarala divize Client Computing Group, která vyrábí procesory pro trápící se trh PC.

Intel ve třetím kvartálu vykázal růst příjmů i zisku o 9 %Společnost Intel má za sebou velmi úspěšný vstup do druhého pololetí 2016. Ve třetím kvartálu Intel zaznamenal 9% nárůst příjmů i zisku na 15,8 miliardy, resp. 3,4 miliardy dolarů. Překvapením třetího čtvrtletí byly výsledky divize Client Computing Group.

Příjmy této divize, která se zabývá výrobou procesorů pro PC, totiž meziročně vyrostly o 5 % na 8,9 miliardy dolarů., a to v kontextu trhu osobních počítačů, který již dva roky nepřetržitě klesá.

Je možné, že za tímto pozitivním výsledkem stojí nové procesory Intel Core 7. generace , které se právě v tomto kvartálu začaly ve velkém dostávat k výrobcům, aby je zabudovali do nových modelů pro blížící se vánoční sezónu.

Výsledky divize zabývající se produkty pro datacentra vyrostly meziročně o 10 % na 4,5 miliardy dolarů, divize zabývající se internetem věcí rostla o 19 % na 689 milionů a výsledky divize vyrábějící paměti se meziročně snížily o 1 % na 649 milionů.

Příjmy nedávno vyvázané Intel Security vyrostly o 6 % na 537 milionů a příjmy divize programovatelných řešení se snížily o 9 % na 425 milionů.

Zdroj: IDG News Service, Intel

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře