Intel ve druhém pololetí uvede novou generaci procesorů Core M

Nové procesory budou postavené na architektuře Skylake a mají vést k tenčím, úspornějším zařízením, která vydrží déle na jedno nabití.

Intel ve druhém pololetí uvede novou generaci procesorů Core MSpolečnost Intel oznámila, že během druhého pololetí roku 2015 uvede na trh novou generaci úsporných procesorůIntel Core M. Nové čipy budou postaveny na architektuře s označením Skylake, zatímco ty uvedené v loni nesou design Broadwell.

Nová generace procesorů M má kromě lepšího výpočetního a grafického výkonu přinést prodloužení výdrže tabletů, notebooků a hybridních zařízení, ale také další ztenčení tabletů.

Pokud současná generace umožňuje vyrábět tablety silné 7,2 mm, nová generace má tloušťku zařízení přiblížit 6,1mm iPadu Air 2.

Čipy Skylake mají podle Intelu podporovat operační systémy Windows, Chrome i Android, jakkoliv Intel uvádí, že naprostá většina zařízení poběží na prvním jmenovaném. Výrobci, kteří od Intelu odebírají procesory, údajně neprojevují o zbylé dva systémy zájem.

Nové čipy budou podporovat druhou generaci 3D kamery RealSense, která umí skenovat 3D objekty, rozpoznávat obličeje a podporovat ovládání gesty.

Procesory Intel Core M Skylake budou představeny na veletrhu Computex v Taipei, který se bude konat v červnu 2015.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře