Intel ve 2. čtvrtletí 2014 meziročně navýšil tržby o miliardu dolarů

Čistý zisk pak byl o 40 % vyšší než před rokem. Pomohla expanze do nových segmentů, jmenovitě tabletů nebo chromebooků.

Intel ve 2. čtvrtletí 2014 meziročně navýšil tržby o miliardu dolarůSpolečnost Intel zveřejnila své výsledky za druhé čtvrtletí roku 2014, Za toto období vykázala tržby ve výši 13,8 miliardy dolarů, o miliardu vyšší než ve stejném období roku 2013.

Provozní zisk dosáhl výše 3,8 miliardy, čistý zisk činil 2,8 miliardy a výnos na akcii 0,55 dolaru. Čistý zisk byl meziročně o 40 % vyšší.

Společnost získala zhruba 5,5 miliardy dolarů z provozních aktivit, na dividendách vyplatila 1,1 miliardy dolarů a 2,1 miliardy vynaložila na zpětný odkup 74 milionů akcií.

Díky nové rodině SoC Baytrail se nám podařilo expandovat do nových segmentů, jako jsou například systémy postavené na operačním systému Chrome, a jsme tak na nejlepší cestě splnit svůj cíl 40 milionů jednotek pro tablety. Vedle toho jsme dosáhli významného kvalifikačního milníku pro náš chystaný produkt architektury Broadwell vyráběný 14nm procesem. Očekáváme, že první systémy by se na trhu mohly objevit před Vánocemi,“ uvedl k výsledkům generální ředitel Intelu Brian Krzanich.

Divize PC Client Group dosáhla tržeb ve výši 8,7 miliardy dolarů (meziroční nárůst o 6 %), divize Data Center Group utržila 3,5 miliardy dolarů (nárůst o 19 %) a divize Internet of Things se na tržbách podílela částkou 539 milionů dolarů (nárůst o 24 %). 

Divize Mobile and Communications Group měla příjmy ve výši 51 milionů dolarů (pokles o 83 %) a divize Softwaru a služeb utržila 548 milionů dolarů (nárůst o 3 %).

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře