Intel v reakci na výsledky oznámil reorganizaci, chce snížit závislost na PC

Společnost Intel oznámila výsledky za předchozí čtvrtletí a ve stejný den informovala o plánovaném propuštění 12 000 zaměstnanců.

Intel v reakci na výsledky oznámil reorganizaci, chce snížit závislost na PCV prvním čtvrtletí roku 2016 vykázala společnost Intel zisk ve výši 2 miliard dolarů, což představuje meziroční růst o 3 %. Obrat firmy rostl o 7 % na 13,7 miliard dolarů.

Výnosy divize Client Computing Group, která se zabývá čipy pro počítače a mobilní zařízení, rostly o 2 % na 7,5 miliardy. Výnosy divize Data Center Group, která se soustředí na procesory pro servery a vybavení datových center, se zvýšily o 9 % na 4 miliardy dolarů.

Ve stejný den Intel oznámil reorganizaci, v rámci které mění management a propouští 12 000 zaměstnanců celosvětově, což je zhruba 11 % jeho pracovní síly.

Cílem reorganizace je snížit závislost na PC a více se zaměřit na oblasti internetu věcí a serverů.

CEO Brian Krzanich nedávno jmenoval Venkatu Renduchintalu jako šéfa byznysu PC, internetu věcí a softwaru (prezident divize Client a IOT business and Systems Architecture Group).

Po tomto oznámení odchází ze společnosti původní šéf počítačového byznysu Kirk Skaugen, šéfka mobilní části Aicha Evansová již odešla a šéf IoT Doug Davis odchází do důchodu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře