Intel uzavřel partnerství s Rockchipem, chce více proniknout na trh tabletů

Intel chce získat větší podíl v oblasti tabletů kategorie entry. Výrobci těchto zařízení jsou však zvyklí na čipy od ARM.

Intel uzavřel partnerství s Rockchipem, chce více proniknout na trh tabletůSpolečnost Intel oznámila uzavření partnerství s čínským výrobcem čipů Rockchip.Společně budou pracovat na vývoji x86 čipu Atom s integrovaným 3G modemem.

Čtyřjádrový procesor bude postavený na architektuře Sofia a první zařízení, která jím budou vybavená, by se na trhu měla objevit v prvním pololetí 2015. Půjde o tablety z nejlevnější kategorie entry.

Intel se již delší dobu pokouší navázat spolupráci s čínskými výrobci tabletů, kteří prodávají velké objemy zařízení, ale jejich značky zůstávají neznámé.

Spolupráce s Rockchipem má Intelu otevřít dveře k těmto výrobcům, v současnosti používajícím hlavně procesory od konkurenčního ARM. Avšak nejen oni; u levnějších tabletů používají procesory ARM i velcí výrobci jako HP nebo Lenovo.

Nový čip by se měl objevit v tabletech z cenové hladiny okolo 100 dolarů. Podle Erika Reida, víceprezidenta Intelu, by mohl najít využití i v chytrých telefonech, ale to už „by záleželo na Rockchipu a výrobcích zařízení“.

Krok je dalším znamením toho, že se Intel pouští hlouběji do segmentu tabletů a pokouší se ubrat podílu ARM v této oblasti. Analytici však upozorňují, že výrobci jsou zvyklí na čipy od ARM a novinku od Intelu přijmou pouze tehdy, pokud bude zajímavá cenou a výkonem.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře