Intel uvažuje o prodeji své bezpečnostní divize Intel Security (Financial Times)

Intel podle serveru Financial Times oslovil bankéře a konzultuje s nimi možnosti prodeje Intel Security. Důvodem má být potřeba soustředit se na vývoj čipů pro datacentra a internet věcí.

Intel uvažuje o prodeji své bezpečnostní divize Intel Security (Financial Times)Společnost Intel podle zprávy serveru Financial Times přemýšlí nad prodejem své bezpečnostní divize Intel Security. Tento krok by měl být součástí probíhající transformace firmy z výrobce PC komponentů v dodavatele podstatně širší škály řešení.

Dnešní Intel Security z velké části tvoří někdejší společnost McAfee, kterou Intel koupil v roce 2010 a o čtyři roky později ji přejmenoval, zřejmě proto, aby se zbavil jména kontroverzního zakladatele společnosti Johna McAfeeho.

Financial Times uvádějí, že Intel jedná s bankéři ohledně možností prodeje. Obchod by zřejmě byl jednou z největších akvizic tohoto roku, neboť Intel koupil McAfee za bezmála 7,7 miliardy dolarů a lze očekávat, že by nyní prodával za podobnou částku, ne-li vyšší.

Zpráva se objevila nedávno poté, co v oblasti IT bezpečnosti došlo k jinému velkému obchodu. Symantec se stal novým majitelem společnosti Blue Coat, za kterou zaplatil 4,65 miliardy dolarů .

Zdroj: IDG News Service
Komentáře