Intel uvádí na trh nový čip s 5G a procesory pro datacentra

Druhá generace procesorů Xeon dle výrobce přináší zajímavější poměr cena-výkon ve srovnání s první generací. Čipy měly být původně představeny na zrušeném mobilním veletrhu v Barceloně.

Intel uvádí na trh nový čip s 5G a procesory pro datacentraSpolečnost Intel představila nové mikroprocesory včetně druhé generace procesorů Xeon pro datacentra a 10nm čip pro bezdrátové základní stanice 5G. U čipů Xeon výrobce vyzdvihuje, že jsou navrženy tak, aby poskytovaly zajímavější poměr cena-výkon oproti minulé generaci.

10nm čip P5900 by měl Intelu pomoci stát se předním poskytovatelem čipů v základních stanicích, a to o rok dříve, než výrobce předpokládal.

Intel v lednu uvedl, že letos uvede na trh devět 10nm produktů a 7nm čip pošetří na příští rok. AMD, největší konkurent společnosti, přitom už několik čipů založených na menší 7nm architektuře představil.

Tradiční výrobce nové čipy plánoval představit na veletrhu MWC v Barceloně, jenž se měl konat v těchto dnech, ale byl kvůli obavám ze šíření epidemie koronaviru zrušen.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře