Intel uvádí firemní řadu šifrovaných SSD Pro 2500

Společnost Intel oznámila rozšíření profesionální rodiny SSD disků o novou řadu Intel SSD Pro 2500, která má přinést nižší celkové náklady na vlastnictví, lepší funkce pro zabezpečení i správu a vysoký výkon.

Intel uvádí firemní řadu šifrovaných SSD Pro 2500
Řada Intel SSD Pro 2500 je vybavena zabezpečovacími funkcemi navrženými zejména se zřetelem na firemní uživatele. SSD disky řady Intel Pro 2500 Series používají automatické hardwarové 256bitové šifrování, která údajně nemá dopad na výkon.

Vedle toho jsou vybaveny novým standardem OPAL 2.0* od Trusted Computing Group a podporují Microsoft eDrive. Tyto standardizované nástroje pomáhají předcházet únikům dat a zároveň podporují šifrované vymazání, takže disky je možné recyklovat.

Řadu Pro 2500 lze spravovat přes McAfee ePolicy Orchestrator. V prostředí s technologií Intel vPro Technology, Intel Setup and Configuration Software a zabezpečovacím softwarem lze spravovat disky řady Pro 2500 vzdáleně. IT oddělení tedy může monitorovat stav disků a případné chyby okamžitě odstraňovat. Funkce vzdálené správy mohou rovněž využívat integrované aplikace i internet věcí.

Intel SSD Professional Family je součástí programu Intel Stable Image Platform, jehož součástí je i patnáctiměsíční dostupnost komponent a ovladačů pro zajištění kompatibility a stability. Intel SSD Pro 2500 je podle výrobce rovněž vybaven optimalizací výkonu, díky čemuž má být možné zvýšit životnost baterie a nabídnout lepší mobilní výkon.

Intel SSD Pro 2500 bude dostupný jak ve 2,5“, tak M.2 verzi. Kapacitní rozpětí se pohybuje od 120 do 480 GB. Na disky s úrovní chybovosti pod 1 % (AFR) se bude vztahovat pětiletá omezená záruka.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře