Intel upraví rozhraní USB Type-C tak, aby šlo použít pro sluchátka

Klasickému 3,5mm jacku na fotografii možná začíná pomalu zvonit umíráček. Intel jej chce nahradit novým digitálním konektorem USB Type-C. Apple pak údajně uvede nový iPhone 7 pouze s univerzálním rozhraním Lightning.

Intel upraví rozhraní USB Type-C tak, aby šlo použít pro sluchátkaSpolečnost Intel se na své vývojářské konferenci Intel Developer Forum podělila o plán upravit rozhraní USB Type-C tak, aby umožňovalo přenos audia. Takový konektor by mohl nahradit všudypřítomný 3,5mm jack, poslední analogové zařízení, které se používá v oblasti osobní elektroniky.

Výhodou připojení sluchátek, sluchátek, reproduktorů nebo mobilního zařízení přes USB Type-C by byla možnost připojený hardware nebo příslušenství dobíjet a zároveň z něj stahovat data – například výsledky měření tělesných funkcí z chytrých náramků.

Intel uvádí, že rozhraní USB Type-C bude schopné podporovat jak digitální, tak analogové audio. Plánovaný vylepšený konektor má podle Intelu „propagovat“ přesun od analogu k digitálnu skrze „vylepšené vlastnosti digitalizovaných sluchátek“.

Pokud by se tradiční jack nahradil konektorem USB Type-C, umožnilo by to podle Intelu začít vyrábět nové druhy zařízení, zlepšila by se uživatelská zkušenost a navíc by šlo o „nastolení směru pro budoucnost USB technologií“.

Intel přitom možná není jediný výrobce, který chce „zabít“ klasický 3,5mm konektor. Apple podle některých zpráv plánuje u nadcházejícího telefonu iPhone 7 tento konektor nahradit univerzálním konektorem Lightning. Chystat má i sluchátka EarPods s příslušným rozhraním.

V případě Applu by navíc nešlo o absolutní novinku. Technické specifikace pro výrobce, kteří by chtěli vyrobit sluchátka připojovaná skrz Lightning, vydal Apple již před dvěma lety.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře