Intel ukázal referenční tablet využívající novou architekturu Broadwell

Zařízení má podobu velmi tenkého a lehkého tabletu s oddělitelnou klávesnicí a rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů.

Intel ukázal referenční tablet využívající novou architekturu BroadwellIntel Llama Mountain tablet s procesorem Broadwell.
Zdroj: Martyn Williams Intel Llama Mountain tablet s procesorem Broadwell.
Zdroj: Martyn Williams

Společnost Intel představila referenční design, v němž spatřuje budoucí podobu PC. Zařízení s označením Llama Mountain má podobu 550 g vážícího a 6,8 mm silného tabletu s oddělitelnou hardwarovou klávesnicí. Jeho desetipalcový displej má rozlišení 2 560 x 1 600 Px a uvnitř se skrývá procesor Core M, postavený na nové architektuře Broadwell.

Právě tato nová architektura má umožnit, aby se na trh dostala zařízení podobná Llama Mountain, tedy lehká, tenká, úsporná, disponující vysokým rozlišením a spojující vlastnosti tabletu a notebooku.

CEO Intelu Brian Krzanich o těchto zařízení hovořil během diskuse nad posledními výsledky společnosti. Podle něj mají potenciál posloužit jako plnohodnotná náhrada starých PC, přičemž by se na trhu měla objevit ještě do konce tohoto roku. Notebooky a desktopy využívající procery Broadwell se pak mají objevit v prvním čtvrtletí roku 2015.

Intel zároveň do budoucna počítá s chromebooky napojenými na mobilní datové sítě a bezdrátovými PC. V těch se má objevit nový procesor s označením Skylake, který má umožnit právě bezdrátové řešení budoucích osobních počítačů. O tomto tématu jsme vás již informovali.

Broadwell a Skylake mají podle Intelu vylepšit grafické funkce a přinést do PC nové DDR4 paměti pro rychlejší nakládání s daty. Zároveň mají být vyrobeny 14nm procesem, oproti 22nm procesu používanému u dnešních čipů.

Zdroj: IDG News Service

Galerie

Úvodní foto: Martyn Williams

Komentáře