Intel si brousí zuby na internet věcí a kupuje Alteru za rekordní částku

Akvizice společnosti a její technologie programovatelných hradlových polí bude mít hodnotu 16,7 miliardy dolarů, což je nejvyšší částka, jakou kdy Intel utratil. Integrací technologie Altery do procesorů Xeon mají vzniknout nové produkty pro internet věcí.

Intel si brousí zuby na internet věcí a kupuje Alteru za rekordní částkuSpolečnost Intel se důkladně připravuje na nástup internetu věcí. Po loňském odkoupení síťové divize společnosti LSI a letošním převzetí společnosti Lantiq nyní uzavřel dohodu o akvizici společnosti Altera.

Při částce 16,7 miliardy dolarů půjde o dosud největší akvizici, jakou kdy Intel provedl. Zprávy o jednání se poprvé objevily již koncem března, ale Altera tehdy nakonec dohodu odmítla s tím, že nabídka 54 dolarů na akcii je příliš málo. Po poklesu výsledků v prvním kvartálu však nakonec na tuto částku kývla.

Hlavním důvodem akvizice je technologie programovatelných hradlových polí (FPGA), kterou má Altera v portfoliu. V souvislosti s Intelem se tento termín neobjevuje poprvé – před několika týdny oznámil, že hodlá tuto technologii implementovat do procesorů Xeon.

FPGA nabízejí možnost naprogramování na specifické úkony a nasazení procesoru do specializovaného prostředí, například do zdravotnictví, automobilů nebo do výrobních procesů. Intel chce spojením svých procesorů a technologie od Altery vytvořit produkty pro internet věcí.

Akvizice má být završena do šesti až devíti měsíců.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel, Altera

Komentáře