Intel se zbavuje stagnující divize SSD, za devět miliard dolarů ji získá jihokorejský SK Hynix

Technologický gigant se stahuje z trhu s úložišti a NAND paměťmi. Součástí transakce je též továrna Intelu v čínském městě Ta-lien včetně zaměstnanců, duševní vlastnictví a vývojové oddělení.

Intel se zbavuje stagnující divize SSD, za devět miliard dolarů ji získá jihokorejský SK HynixSpolečnost Intel oznámila, že prodala celý svůj byznys v oblasti SSD firmě SK Hynix. Jihokorejská společnost, jež se dosud zaměřovala na výrobu cenově dostupných SSD, zaplatí za SSD aktivity Intelu devět miliard dolarů.

Zajímavostí je, že zbytek technologie NAND, včetně práv duševního vlastnictví a vývojového týmu, získá SK Hynix až po kompletním uzavření obchodu v roce 2025. Do té doby bude čipy NAND vyrábět Intel a postupně svou výrobu utlumovat.

Finanční ředitel Intelu George Davis již v březnu 2020 naznačil, že se společnosti nedaří z prodeje paměťových čipů NAND generovat takové výnosy, jaké by si představovala.

Jihokorejská firma uvedla, že akvizicí plánuje rozšířit svůj byznys v oblasti profesionálních podnikových úložišť a zlepšit své postavení na paměťovém trhu, zatímco Intel jednoduše oznámil, že získané peníze plánuje reinvestovat.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře