Intel se veze na vlně poptávky, jeho výsledky vyskočily o pětinu

K meziročnímu nárůstu obratu o 20 % přispěly všechny segmenty s výjimkou IoT, paměťová divize vyrostla dokonce o 76 %. Výrobce zároveň oznámil další odklad uvedení 7nm procesorů.

Intel se veze na vlně poptávky, jeho výsledky vyskočily o pětinuSpolečnost Intel za sebou má vynikající druhý kvartál – obrat meziročně vyrostl o 20 % na 19,7 miliardy dolarů, čistý zisk pak o 22 % na 5,1 miliardy. Pozitivní vývoj vykázaly všechny segmenty s výjimkou obratově marginálního internetu věcí.

Paměťová divize NSG si například připsala rekordní meziroční růst o 76 % a velmi dobře se dařilo také klíčové podnikové divizi DCG, jež si polepšila o 43 %. Největší divize CCG, pod kterou spadají komponenty pro PC, vyrostla „jen“ o 7 %.

Byl to skvělý kvartál, který vysoce překonal naše očekávání,“ nechal se slyšet CEO společnosti Bob Swan, přičemž vyzdvihl silnou poptávku po výpočetním výkonu pro cloudové služby a rozjezd výstavby 5G sítí.

Jedinou skvrnou na štítu Intelu tak zůstává 7nm výrobní proces. Společnost v tiskové zprávě k výsledkům oznámila posun uvedení prvních produktů o dalších šest měsíců a přiznává, že v tomto ohledu zaostává o rok za svými interními cíli.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © NicoElNino - Fotolia.com

Komentáře