Intel se otevírá, partnerům nabídne výrobní kapacitu i své technologie

Nově představená obchodní jednotka Intel Foundry Services nabídne partnerům Intelu výrobní kapacitu a také portfolio svých technologií včetně architektury x86.

Intel se otevírá, partnerům nabídne výrobní kapacitu i své technologieSpolečnost Intel v rámci představení výrobní strategie IDM 2.0 odhalila, že její nová obchodní divize Intel Foundry Services zpřístupní portfolio procesorů x86 a další know-how partnerům z řad výrobců a vývojářů polovodičových technologií.

Intel Foundry Services by měla konkrétně nabídnout přístup k duševnímu vlastnictví Intelu, včetně architektury jader, grafiky, médií, AI, propojení, infrastruktury a dalších klíčových elementů pro vývoj a výrobu procesorů.

Teoreticky to znamená, že by si třetí strany mohly sestavit a licencovat vlastní x86 procesory; konkrétní jednání se zájemci nicméně podle společnosti teprve začínají. Intel zdůraznil, že nová jednotka bude fungovat nezávisle na zbytku společnosti.

Výše uvedené bude podle všeho platit pouze pro firmy, které využijí nabídky výrobní kapacity v současných i plánovaných továrnách Intelu, do jejichž výstavby Intel nalije přibližně 20 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře