Intel prodává většinový podíl v McAfee za 3,1 miliardy dolarů

Investiční společnost TPG koupí 51 % Intel Security alias McAfee, ze kterého se tak opět stane nezávislá kybernetická firma. Akvizice se nemá dotknout strategie McAfee, jen (možná) urychlí vydávání nových produktů.

Intel prodává většinový podíl v McAfee za 3,1 miliardy dolarůNedá se nic dělat, zeštíhlování IT firem je dnes v módě, tedy pokud nejste Dell, který to vidí opačněHPE prodává svou softwarovou divizi a Intel zase oznámil, že se vzdává většinového podílu v Intel Security alias McAfee

Investiční společnost TPG kupuje 51 % firmy za 3,1 miliardy dolarů, Intel si ponechá zbytek. V praxi to znamená, že McAfee bude opět nezávislou bezpečnostní firmou.

TPG do společnosti navíc investuje 1,1 miliardy dolarů k potřebnému nastartování růstu. McAfee totiž nezachytilo posun od zabezpečení PC k zabezpečení serverů a cloudových služeb.

Intel koupil McAfee v roce 2011, kdy byla bezpečnost PC zásadním tématem. Za firmu zaplatil 7,7 miliardy dolarů a akvizice tehdy překvapila řadu analytiků, které zarážel „výlet“ Intelu daleko za hranice jeho hardwarového odvětví.

Nové McAfee se nyní stane jednou z největších „čistokrevných“ kyberbezpečnostních firem na světě. Dosavadní šéf Intel Security Chris Young zůstane v čele firmy a povede ji jako CEO.

Young v dopise zúčastněným stranám oznámil, že strategie McAfee zůstane nezměněná, stejně jako plány na budoucí produkty. Jedinou změnou může být to, že se na trh dostanou dříve, než bylo plánováno. Akvizice má být zakončena během druhého kvartálu 2017.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře