Intel přiznává, že oprava chyb Meltdown a Spectre způsobuje restarty starších systémů

Problém se má týkat koncových zařízení i podnikových řešení vybavených procesory řady Broadwell nebo Haswell. Intel podle svých slov řeší problém se svými velkými zákazníky. Všem ostatním nezbývá než čekat.

Intel přiznává, že oprava chyb Meltdown a Spectre způsobuje restarty starších systémůSpolečnost Intel na svém blogu přiznala, že někteří z jejích velkých klientů zaznamenali zvýšený výskyt samovolného restartování koncových zařízení a serverů po instalaci aktualizací firmwaru chránících proti chybám Meldown a Spectre.

Intel dodal, že s těmito zákazníky komunikuje a snaží se problém vyřešit. Pokud z analýzy vyplyne potřeba vydat nové aktualizace firmwaru, výrobce je bude podle svého vyjádření distribuovat obvyklými kanály.

Problém se podle Intelu týká starších systémů vybavených procesory řady Broadwell nebo Haswell. Pokud jde o „normální“ uživatele zařízení s těmito procesory, nezbývá jim než opět vyčkávat.

Intel promluvil ve stejný den, co portál Wall Street Journal informoval, že výrobce potichu doporučuje svým velkým klientům, aby pozdrželi instalaci aktualizací. Opravy chyb totiž podle všeho mají své vlastní nedostatky.

Zdroj: IDG News Service, Intel

Úvodní foto: Intel

Komentáře