Intel předvedl nové procesory, prototypy a 3D kameru v chytrém telefonu

Společnost oslavila 30 let spolupráce s čínskými partnery a při té příležitosti představila řadu technologických novinek. Šlo především o rozšíření možností využití procesoru Intel Atom x3, mimo jiné i v oblasti internetu věcí.

Intel předvedl nové procesory, prototypy a 3D kameru v chytrém telefonuSpolečnost Intel využila oslavy třicetiletého výročí svého působení v Číně a ústy generálního ředitele Briana Krzanicha oznámila nové plány, investice a produkty. Stalo se tak na zahájení vývojářského fóra v čínském Šen-čenu.

Prvním oznámeným plánem je rozšíření nabídky procesorové rodiny Intel Atom x3 (kódové označení „SoFIA”) pro cenově dostupné tablety, phablety a chytré telefony. Na trhu se má postupně objevit přes čtyřicet tabletů, phabletů a chytrých telefonů, které budou postaveny na referenčních designech s tímto procesorem.

Intel v Šen-čenu vůbec poprvé představil naživo procesor Intel Atom x3 v chytrém telefonu s podporou připojení LTE-TDD. Zároveň oznámil rozšíření plánů s procesorem Intel Atom x3 o 3G a LTE procesory pro internet věcí.

Tyto speciální procesory budou nabízeny s odolností vůči širšímu rozpětí teplot pro extrémní počasí, budou disponovat podporou pro Linux a Android a podporou pro sedmiletý životní cyklus. Vývojářské sady budou k dispozici ve druhé polovině roku.

Další oznámení se týkalo nové generace procesorů Pentium a Celeron (s kódovým označením „Braswell”) postavených na 14nm výrobní technologii. Ty jsou podle Intelu již expedovány klientům pro použití v zařízeních typu 2 v 1, laptopech, tower i miniaturních desktopech a počítačích typu all-in-one.

Nové procesory mají nabídnout až dvojnásobný grafický výkon a lepší životnost na baterie oproti předchozí generaci a rovněž budou mít nižší termální bod. Během letošního roku by se na trhu mělo objevit přes čtyřicet modelů od různých výrobců.

V neposlední řadě byla představena nová verze 3D kamery RealSense, která byla zmenšena přibližně na polovinu původních rozměrů, aby se vešla do chytrého telefonu nebo tabletu.

Brian Krzanich na pódiu ukázal 6” prototyp telefonu (na fotografii) vybavený touto kamerou. První modely by se měly na trhu objevit do konce letošního roku.

Zdroj: IDG News Service, Intel
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře