Intel představil šest nových procesorů nižších řad Pentium a Celeron

Zatímco čipy řady Pentium a Celeron nedosahují výkonu vlajkové série Intel Core, své místo na trhu bezesporu mají. Intel nyní představil tři nové modely v desktopové a mobilní verzi, které se na trhu objeví v prvním kvartálu 2018.

Intel představil šest nových procesorů nižších řad Pentium a Celeron
Společnost Intel představila novou generaci procesorů Pentium a Celeron. Konkrétně se jedná o modely Pentium Silver J5005, Celeron J4105 a Celeron J4005 a jejich mobilní varianty Pentium Silver N5000, Celeron N4100 a N4000.

Nové modely jsou postaveny na architektuře Gemini Lake a podle Intelu jsou určeny pro všechny typy počítačů včetně AIO, miniPC, hybridních tabletů a samozřejmě také klasických notebooků a desktopů.

Modely, které nově nesou název Pentium Silver, jsou o stupeň méně výkonné než podobně přejmenované Pentium Gold, což je pochopitelně reflektováno v ceně. Intel však uvádí, že jsou přesto o 58 % výkonnější než čtyři roky staré modely.

Konkrétní parametry nových procesorů najdete v přiložených tabulkách. Intel uvedl, že nové čipy začne dodávat výrobcům koncových zařízení v prvním čtvrtletí roku 2018.

Zdroj: IDG News Service

Galerie

Úvodní foto: Intel

Komentáře