Intel představil referenční design zařízení 2v1 pro vzdělávání

Tablet a laptop v jednom zařízení spolu se softwarem pro učitele, žáky a školní správu IT – tak si Intel Education představuje budoucnost vzdělávání, kterou chce ovlivňovat spolu s partnery.

Intel představil referenční design zařízení 2v1 pro vzděláváníNově uvedené zařízení Intel Education 2 v 1 je postaveno na referenčním designu 2 v 1 – displej se stylusem, zvětšující lupou a teplotní sondou funguje jako dotykový tablet, po připojení k základně pak jako notebook s výdrží až 8 hodin práce na baterii.

Odolnost má zajistit kryt, který vydrží pád ze 70 cm (na beton) – odolnost ukázal John Galvin, viceprezident sales and marketing greoup a general manager Intel Education, na živo na ISS 2014. Tablet/notebook je také vodě a prachu vzdorný.

John Galvin představuje nové zařízení v rámci Intel EducationZařízení pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3740D, na kterém běží Windows 8.1. Základní výdrž 7,8 hodin práce na baterii lze rozšířit dodatečným akumulátorem v dokovací klávesnici (+ 3 hodiny).

Intel předpokládá, že zařízení bude studentům sloužit k vytváření reportů, prezentací i sběru informací v terénu při vědeckých projektech.

Součástí řešení Intel Education je také software pro učitele, který má umožnit aktivní komunikaci se studenty během vyučování (řízení obrazovek apod.). Studentům software zpřístupní vzdělávací aplikace a administrátorům IT umožní Intel Security – McAfee zařízení zabezpečit a spravovat ve školní síti. O lokalizaci do dalších jazyků se údajně stará částečně Intel, částečně ji bude řešit ve spolupráci s partnery.


Zdroj: Intel, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře