Intel představil podnikovou variantu procesorů Intel Core Skylake

Šestá generace procesorů Intel Core se dočkala podnikové řady vPro. Ta slibuje 35% zvýšení výkonu oproti předchozí generaci a řadu inovací včetně vícestupňové hardwarové autentifikace.

Intel představil podnikovou variantu procesorů Intel Core SkylakeSpolečnost Intel oznámila dostupnost procesorů Intel Core vPro šesté generace, řady určené pro moderní profesionální použití. Nejnovější řada vPro podle Intelu reaguje hlavně na poptávku po vyšším zabezpečení a lepší produktivitě ze strany velkých firem. I proto nabízí nové možnosti ověření i spolupráce a vyšší výkon pro počítače typu 2 v 1, ultrabook, all-in-one nebo nejnovější desktopy.

Přidáním posílených prvků hardwarového zabezpečení pomohl Intel učinit z nejnovějších PC integrální součást celkového bezpečnostního řešení firmy, díky čemuž se uživatelům dostane lepšího zabezpečení, ale otevře se jim cesta k vyšší produktivitě,” uvedl viceprezident Intelu Tom Garrison.

To, o čem Garrison hovoří, je technologie s názvem Intel Authenticate. Jedná se o vícefaktorové hardwarové autentifikační řešení, které posiluje ochranu identity na PC a má počítač učinit méně zranitelným vůči pokusům o krádež identity nebo přihlašovacích údajů.

Intel Authenticate ověřuje identitu použitím až tří zabezpečujících faktorů současně: „něco, co znáte“, například osobní identifikační číslo, „něco, co máte“, například mobilní telefon, a „něco, čím jste“, například otisk prstu.

Podnikové IT oddělení si může vybrat z různých faktorů autentifikace, které budou vycházet ze strategií firmy, a nemusí se už spoléhat na to, že si zaměstnanci budou pamatovat komplikovaná hesla. Intel Authenticate je kompatibilní s Windows 7, 8.1 a 10.

Intel v souvislosti s uvedením procesorů uvádí, že nové firemní počítače nabízejí nabídnou až 2,5krát vyšší celkový výkon a 30násobně vyšší grafický výkon než pět let starý stroj a poskytují tak podstatně produktivnější a výkonnější pracovní nástroj.

Firemní zařízení vybavená novými procesory vPro šesté generace již představily společnosti Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Panasonic a Toshiba.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře