Intel představil novou architekturu IoT Platform pro internet věcí

Referenční architektura Intel IoT Platform pro chytrá a propojená zařízení má umožnit rychlejší uvádění řešení na trh a jejích škálování pro internet věcí. Nové produkty pro IoT Platform zahrnují procesory Intel Quark, bezplatné operační systémy napojené na cloud a cloudový balík od Wind River.

Intel představil novou architekturu IoT Platform pro internet věcíSpolečnost Intel představila novou referenční architekturu Intel IoT Platform a zároveň nové hardwarové a softwarové produkty, které jsou součástí snahy vybudovat jednu z nejkomplexnějších nabídek pro trh s internetem věcí (IoT).

Platforma reaguje na příležitosti, které tento trh nabízí a zahrnuje dvě referenční architektury i portfolio produktů od Intelu a jeho ekosystému.

Produkty zahrnují nové procesory Intel Quark pro IoT, bezplatné a jednoduché operační systémy s cloudovým balíkem od Wind River a analytickými funkcemi. Vše bylo podle Intelu navrženo za účelem vytvoření bezpečných, chytrých a propojených řešení od samotných zařízení až po cloud.

Nová referenční architektura Intel IoT Platform pro chytrá zařízení má umožnit jednoduše vyvíjet, zabezpečit a integrovat chytrá zařízení. Platforma poskytuje plány pro rychlejší uvádění inovací na trh snižováním složitosti a definováním toho, jak se budou chytrá zařízení bezpečně připojovat a sdílet důvěryhodná data v cloudu.

První společností, která představila IoT řešení postavená na nové Intel IoT Platform je SAP, která hodlá platformu využívat zároveň se svým vlastním řešením SAP HANA.

Nové modely procesorů Intel Quark pro internet věcí podle Intelu představují energeticky účinná řešení pro chytrá zařízení. SoC Intel Quark SE a mikroovladače Intel Quark D1000 a D2000 mají nabídnout vysoký výkon při nízké spotřebě energie a stát se ideální sadou pro IoT.

Intel Quark SE SoC pro IoT nabízí integrovaný senzorový hub a technologii pattern matching, díky které podle slov výrobce dokáže nabídnout informace z čidel na samém okraji IoT v reálném čase.

Nová nabídka od Wind River (dceřiná společnost Intelu) má pomoci tvůrcům a komerčním vývojářům zjednodušit a urychlit vývoj aplikací a zařízení pro IoT. 

Software obsahuje bezplatné operační systémy propojené s cloudem a fungující na různých architekturách a též cloudovou sadu produktů poskytovaných na bázi SaaS (software jako služba).

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře