Intel představil na Computexu svou vizi budoucnosti mobilních technologií

Intel oznámil nové tablety, první 14nm procesor do tenkých tabletů a notebooků i koncept bezdrátového počítače.

Intel představil na Computexu svou vizi budoucnosti mobilních technologiíNa konferenci společnosti Intel konané v rámci veletrhu Computex vystoupili víceprezidenti společnosti Kirk Skaugen, generální ředitel PC divize,a Hermann Eul, generální ředitel divize mobilních a komunikačních zařízení.Ve svých přednáškách představili iniciativy, které Intel vyvíjí s cílem nabídnout integrovaná, chytrá a propojená zařízení.

Intel se usadil v segmentu tabletů

Hermann Eul ve svém vystoupení uvedl, že procesory Intelu se již nacházejí v 130 různých modelech tabletů, které jsou na trhu, nebo budou uvedeny v nejbližší době. Zhruba 35 % tabletů postavených na procesorech Intel Atom je nebo bude vybaveno i komunikačním řešením od Intelu.

Jason Chen, generální ředitel společnosti Acer, na setkání oznámil novou dohodu o vývoji a distribuci tabletů s procesory Intel. Nové tablety představili i Jerry Shen, generální ředitel společnosti Asus, nebo Young Liu, generální ředitel společnosti Foxconn.

Intel dále rozšiřuje svůj program referenčního designu pro tablety o řešení na klíč pro mobilní telefony, postavené na nové platformě SoFIA. Program referenčního designu zahrnuje také nástroje a podporu značky, díky nimž mohou partneři využívat architekturu Intel k další inovaci.

Nový procesor Core M zeštíhlí tablety

Další uvedenou novinkou je procesor Intel Core M.Ten se má objevit na trhu v druhé polovině roku 2014 jako vůbec prvním procesor vyrobený 14nm technologií. Byl vyvinut speciálně pro nové počítače typu 2-v-1, které mají přinést tenké rozměry a ve většině případů pasivní chlazení. Procesor je podle Intelu tím nejúspornějším, který kdy vyvinul.

Kirk Skaugen při této příležitosti představil referenční design počítače 2-v-1 s označením Llama Mountain, vybavený tímto procesorem. I s připojenou klávesnicí je toto zařízení 7,2 mm silné, je pasivně chlazené a váží 670 gramů.

Další novinkou zmíněnou na Computexu je práce na konceptu bezdrátového PC. O té jsme vás již informovali v samostatném článku.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře