Intel představil koncept PC bez drátů

Intel chce nahradit změť kabelů, které napájejí počítač nebo z něj vedou k periferiím, bezdrátovými technologiemi.

Intel představil koncept PC bez drátůSpolečnost Intel oznámila, že pracuje na technologiích, které mají umožnit sestavení bezdrátových PC. Do roku 2016 chce představit počítač, který bude zcela prostý napájecích kabelů, stejně jako kabelů pro připojení monitorů a dalších periferií.

K dosažení tohoto cíle vyvíjí referenční design nového procesoru s označením Skylake, nástupce příští generace čipu Broadwell, který má umožnit bezdrátové dokování, napájení, zobrazování a přenos dat.

WiGig a magnety

Přenos signálu má umožnit technologie WiGig, třikrát rychlejší než nejnovější Wi-Fi standard 801.11ac. Intel již vyvíjí WiGig moduly pro bezdrátové připojení monitorů, klávesnic a myší a uvádí, že technologie má potenciál v budoucnu nahradit HDMI a DisplayPort.

Společnost Dell již nabízí WiGig zařízení pro spojení monitoru a počítače. Podle Intelu je dalším krokem instalace těchto modulů přímo do počítačů.

Bezdrátové napájení má být umožněno pomocí magnetické rezonance. Notebooky budouci moci být napájeny prostým položením na stůl nebo jinou plochu, do níž bude zabudovaná nabíječka. Intel za tímto účelem připravuje novou specifikaci, která bude schopna bezdrátově dodávat 20 a více wattů pro efektivní nabíjení notebooků.

Prototypy již existují a víceprezident Intelu Kirk Skaugen je předvedl během svého vystoupení na veletrhu Computex v Taipei.

Intel se dále zařadil po bok společností Fujitsu, Dell a dalších, které vstoupily do skupiny Alliace for Wireless Power (A4WP), sdružující výrobce spolupracující na standardu bezdrátového přenosu energie Rezence.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře