Intel představil iniciativu VR Ready společně s novým herním mini PC

Nová generace zařízení Intel NUC s označením Skull Canyon nabídne vysoký herní výkon v miniaturním těle. Intel současně uvedl iniciativu, která ve spolupráci s partnery z řady výrobců PC pomůže identifikovat počítače schopné zvládnout virtuální realitu.

Intel představil iniciativu VR Ready společně s novým herním mini PC



Společnost Intel využila setkání herních vývojářů Game Developers Conference 2016 k představení nového zařízení a také nové iniciativy týkající se virtuální reality.

Právě virtuální realia je jedním z velkých témat letošního ročníku konference – jak jsme psali v článku o plánech AMD i ve včerejším textu o blížícím se souboji mezi výrobci čipů .

Cílem iniciativy VR Ready je pomoci uživatelům s výběrem počítače, který jim zajistí kvalitní zážitek. Jinými slovy půjde o certifikaci zařízení splňujících konkrétní hardwarové parametry a schopných „utáhnout“ výpočetně a zejména graficky náročný obsah. Partnerem iniciativy je všech pět největších výrobců PC na světě společně s dalšími značkami.

Intel na konferenci zároveň představil novou generaci svého mini PC počítače Intel NUC s označením Skull Canyon (na fotografii). Novinka je vybavena procesorem Intel Core i7 šesté generace, grafickou kartou Intel Iris Pro, 3D kamerou RealSense a rozhraním Thunderbolt 3.

Novinka se má na trh dostat během května 2016 za doporučenou koncovou cenu 999 dolarů. Intel ji prezentuje jako zařízení pro náročné hry a práci s grafikou. Zařízení počítá například s připojením 4K monitorů nebo externích grafických karet. Rozměry nového NUC činí 216 x 116 x 23 milimetrů.

Zdroj: Intel









Úvodní foto: Intel

Komentáře