Intel posiluje v bezdrátových technologiích, kupuje firmu Rivet Networks

Intel zařadí síťové portfolio značky Killer Networking, jež náleží společnosti Rivet Networks, do své vlastní nabídky. Plánuje tak posílit v oblasti Wi-Fi řešení.

Intel posiluje v bezdrátových technologiích, kupuje firmu Rivet NetworksSpolečnost Intel oznámila, že převzala firmu Rivet Networks společně s její značkou Killer Networking, jejíž řadu Wi-Fi síťových produktů zařadí do vlastního bezdrátového portfolia. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Do portfolia Killeru patří ethernetové řadiče, bezdrátové čipy i software pro správu. Podle Intelu se Rivet stane součástí skupiny Wireless Solutions Group v rámci skupiny Client Computing Group.

Přestože Killer vyrábí i produkty pro ethernet, ze zařazení Rivetu v rámci struktury Intelu je patrné, že gigant plánuje využít akvizici zejména pro posílení svého byznysu v oblasti bezdrátových technologií.

Eric McLaughlin, viceprezident skupiny Client Computing Group, nicméně uvedl, že Intel bude i nadále prodávat jak drátové, tak bezdrátové řadiče značky Killer a že tato technologie bude dostupná jak pro spotřebitele, tak pro podnikové zákazníky.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze.