Intel posiluje síťovou divizi, kupuje start-up Barefoot Networks

Americká společnost Barefoot Networks vyvinula ethernetový switch Tofino a s ním související ekosystém kompilátorů, nástrojů a P4 kódů. Transakce by měla být dokončena ve třetím kvartálu 2019.

Intel posiluje síťovou divizi, kupuje start-up Barefoot NetworksSpolečnost Intel oznámila, že získala americký start-up Barefoot Networks, jenž vyvinul ethernetový switch s názvem Tofino a s využitím otevřeného programovacího jazyka P4 provozuje ekosystém kompilátorů, nástrojů a P4 kódů.

Akvizice podle výkonného viceprezidenta Intelu pro datová centra Navina Shenoye rozšíří pole působnosti společnosti v oblasti architektur cloudových sítí, vývoje silikonových přepínačů, kompilátorů P4, síťové telemetrie i počítačových sítí.

Pro nás je zásadní, že se jedná o jeden z nejtalentovanějších a nejzkušenějších týmů v oboru,“ uvedl Shenoy a dodal, že transakce by měla být finalizována v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

Viceprezident Intelu pro datová centra vysvětlil, že akvizici motivoval fakt, že polovina všech světových dat byla vytvořena v posledních dvou letech a že z tohoto objemu byla analyzovaná pouhá dvě procenta.

Koupě Barefoot Networks podpoří naše zaměření na komplexní cloudovou síť a infrastrukturu a zároveň umožní Intelu i nadále poskytovat nové služby našim zákazníkům v datových centrech,“ uzavřel Shenoy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře