Intel posílí své serverové procesory Xeon integrací specializovaných obvodů

Zákaznické integrované obvody a programovatelná hradlová pole pomohu Xeonům s urychlením specifických operací v cloudu. Zároveň pomohou zvýšit zabezpečení.

Intel posílí své serverové procesory Xeon integrací specializovaných obvodůSpolečnost Intel oznámila, že v budoucnu vybaví své serverové čipy Xeon specializovanými jednotkami, které povedou ke zrychlení specifických operací v cloudovém prostředí. Půjde o zákaznické integrované obvody pro specifické aplikace (ASIC) a programovatelná hradlová pole (FPGA)

Návrhy zákaznických obvodů budou dodány startupem eASIC sídlícím v Silicon Valley, ale konkrétní typy Intel neuvedl. Integrace těchto obvodů má vést ke zrychlení cloudových aplikací v oblasti bezpečnosti nebo velkých dat. 

Princip těchto obvodů spočívá v tom, že je lze naprogramovat pro určité úkoly, což má pomoci zrychlit servery a zvýšit jejich flexibilitu. Kromě toho mohou pomocí hardwarového šifrování a dešifrování posílit možnosti zabezpečení cloudových aplikací.

Zmíněná hradlová pole fungují na podobném principu. Oproti zákaznickým obvodům nabízejí větší možnosti naprogramování, ale zároveň jsou energeticky náročnější. Intel chce do procesorů Xeon nasadit oba druhy řešení.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře