Intel poprvé vybavil procesor řady Core i3 funkcí Turbo Boost

Uvedení nového mobilního procesoru řady Core i3 zpravidla není žádnou zásadní zprávou, ale model Intel Core i3-8130U nabízí funkci, která dosud byla vlastní jen jeho pokročilejším sourozencům.

Intel poprvé vybavil procesor řady Core i3 funkcí Turbo BoostIntel má nový procesor. Pravda, představení nového čipu z „lidové“ řady Core i3 zpravidla nebývá velkou událostí, ovšem model Intel Core i3-8130U je něčím zvláštní. Jako první ze své řady totiž disponuje funkcí Turbo Boost.

Na první pohled nejde o nic zvláštního – dva jádra, čtyři vlákna a základní frekvence 2,2 GHz. Díky Turbo Boost však může frekvence vyskočit až na 3,4 GHz, což z nového čipu dělá zatím nejrychlejší mobilní procesor Core i3.

Jen pro srovnání, na podzim roku 2015 začal Intel prodávat model nejvyšší řady Core i7-6650U, který nabízel... dvě vlákna, čtyři jádra a základní frekvenci 2,2 GHz s možností zvýšení na 3,4 GHz. Na první pohled tedy prakticky totéž.

V obou případech se jednalo o 15W procesory určené pro mobilní zařízení, a jestliže Core i7-6650U disponoval lepší integrovanou grafikou a dalšími parametry, projevilo se to na ceně, která činila 415 dolarů.

Intel zatím nezveřejnil ceny nového Core i3-8130U, ale je možné očekávat, že se budou pohybovat v hladině okolo 150 dolarů. Nová zařízení vybavená tímto čipem by se měla podle Intelu brzy objevit na trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře