Intel pokračuje v nákupech nositelných technologií akvizicí chytrých brýlí Recon

Koupe Recon Instruments, výrobce chytrých brýlí, přidá do portfolia společnosti Intel další střípek ze skládačky nositelných technologií.

Intel pokračuje v nákupech nositelných technologií akvizicí chytrých brýlí ReconAkvizici Recon Instruments za blíže nespecifikovanou částku Intel oznámil ve čtvrtek. Následuje koupi firmy Basis z loňského roku, podpis dlouhodobé spolupráce se společností Luxottica (chytré brýle vč. Oakley) a spojení s MICA při zahajovacím ceremoniálu pro chytré náramky.

Intel plánuje integrovat Recon do své divize New Devices Group, jejímž úkolem je pomáhat firmě se dostat do nového segmentu platforem chytrých zařízení. Intel uvedl, že bude nadále prodávat brýle Recon a bude pokračovat ve vývoji nových produktů.

Část know-how akvírované firmy využije Intel i jinde. „Růst nositelných technologií vytváří nové herní pole pro inovace, udělali jsme obrovské pokroky ve vývoji produktů a technologií, abychom zachytili tuto další vlnu výpočetních zařízení,“ uvedl Josh Walden, senior vice president and general manager Intel Technology Group.

Recon na druhou stranu získá přístup k návrhu polovodičů Intelu a k jeho výrobním zkušenostem. Na CES 2015 Intel oznámil vestavěný procesor Curie, který je navržen pro novou generaci vestavěných zařízení (internet věcí).

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Recon Instruments

Komentáře