Intel oznámil všeobecnou dostupnost druhé generace procesorů Intel Xeon Scalable

Nové procesory se pyšní technologií Deep Learning Boost, která vylepšuje schopnost strojového učení založeného na interferencích.

Intel oznámil všeobecnou dostupnost druhé generace procesorů Intel Xeon ScalableSpolečnost Intel oznámila, že druhá generace procesorů Intel Xeon Scalable je již dostupná. Zároveň se podělila o detaily týkající se procesorů určených k řešení specifických problémů včetně umělé inteligence.

S novými procesory Xeon se Intel zaměřuje na strojové učení založené na interferencích, kdy model přijímá vstupy a využívá své dřívější znalosti k určení odpovědí. Generální manažerka procesorů Xeon v Intelu Lisa Spelmanová to přirovnala k fungování Alexy.

Intel nově integruje technologii Deep Learning Boost, díky které je schopnost procesorů učit se na bázi interferencí ještě dokonalejší. Společnost uvedla, že své rámce pro strojové učení optimalizovala se svými partnery z odvětví.

Viceprezident Intelu pro datová centra Navin Shenoy uvedl, že DL Boost bude k dispozici v procesoru Xeon Platinum 8200. Během proslovu názorně předvedl, že nová generace procesorů Xeon je v některých ohledech nejrychlejší procesor na trhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: iakovlev @ Fotolia.com

Komentáře