Intel neztrácí ambice, nový šéf Gelsinger nastínil výrobní strategii „IDM 2.0“

Intel v rámci investice ve výši 20 miliard plánuje rozšířit vlastní výrobu čipů o dva tovární komplexy v Arizoně a zároveň zpracovávat zakázky externích klientů.

Intel neztrácí ambice, nový šéf Gelsinger nastínil výrobní strategii „IDM 2.0“Pat Gelsinger, jenž se nedávno ujal vedení společnosti Intel, představil svou vizi k návratu výrobce na procesorové výsluní. Výrobní strategie s názvem „IDM 2.0“ by měla ovlivnit vývoj 7nm čipů včetně nadcházejícího s označením Meteor Lake.

Jedním z klíčových prvků nové strategie je výstavba dvou nových výrobních center v americké Arizoně, od které si Gelsinger slibuje stabilní dodávky polovodičů, a založení divize Intel Foundry Services za účelem prodeje čipů dalším zákazníkům.

Nový CEO Intelu oznámil, že jasným cílem Intel je pokračovat v interní výrobě většiny produktů. V tomto kontextu dodal, že výrobce intenzivně pracuje na zjednodušení a urychlení výroby.

Představené iniciativy ovšem nevyjdou Intel levně. Společnost uvedla, že výrobní plány IDM 2.0 budou stát přibližně 20 miliard dolarů. Na druhou stranu by měly vytvořit 3 000 vysoce kvalifikovaných pracovních míst a tisíce dalších v okolních komunitách.

Zatím však není jasné, kolik z dnes dostupné výrobní kapacity společnosti Intel bude k dispozici třetím stranám, ani jak rychle může Intel zahájit výrobu produktů pro tyto zákazníky.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře