Intel nestihne dodat nové mobilní modemy, letošní iPhony možná budou bez 5G

Intel ještě stále pracuje na modemech pro sítě páté generace a nebude je schopný dodat na trh dřív než v roce 2020. Applu tak hrozí, že na podzim nebude moci uvést iPhony s podporou 5G.

Intel nestihne dodat nové mobilní modemy, letošní iPhony možná budou bez 5GZástupci společnosti Intel přiznávají, že její mobilní modemy pro sítě páté generace se dostanou na trh až v roce 2020. Vzorky čipů podporujících 5G se k zákazníkům dostanou už letos, Intel ovšem předpokládá, že k širšímu prodeji budou uvolněny až příští rok.

To je špatná zpráva zejména pro Apple, který je hlavním zákazníkem Intelu v této oblasti. Výrobce nyní čelí riziku, že bude uživatelům schopný dopřát přístup k rychlým mobilním sítím s více než ročním odstupem oproti svým největším konkurentům.

Čerstvě potvrzený CEO Intelu Bob Swan se na konferenci v Palo Altu nechal slyšet, že se společnost soustředí i na další vertikály, například na prodej modemů výrobcům automobilů. Naznačil také, že s rozmachem sítí 5G se čipy objeví i v řadě dalších zařízení.

Zástupci společnosti ovšem neuvedli, zda Intel zkombinuje svůj modem a procesory do jediného čipu, jako to provedl například Qualcomm. Swan uvedl, že Intel na rozdíl od svého konkurenta neplánuje vydělávat na patentech využívajících technologii 5G.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře