Intel navazuje partnerství s Mediatekem, chce 5G v noteboocích

Intel bude v rámci partnerství dodávat specifikaci řešení, o vývoj a výrobu samotného 5G modemu se postará Mediatek. První takové modemy by mohly být představeny na začátku roku 2021.

Intel navazuje partnerství s Mediatekem, chce 5G v noteboocíchSpolečnost Intel v pondělí oznámila, že uzavřela partnerství se společností Mediatek, se kterou plánuje spolupracovat na 5G modemech pro počítače na základě specifikací, které sám Intel vytvoří.

První plody spolupráce by podle dostupných informací měly spatřit světlo světa někdy zkraje roku 2021. Přestože zatím není jisté, kdy přesně se řešení Mediateku objeví v počítačích, jedno je jasné – Intel vnímá 5G jako nedílnou součást počítačových platforem.

Pro amerického technologického giganta jde totiž o klíčové pole, hlavně poté, co v dubnu 2019 ukončil vývoj 5G modemů pro chytré telefony. Zde vyklidil pole Qualcommu, který v té době dosáhl mírové dohody s Applem.

Záleží ale, jak zareagují výrobci. Jedním z mála notebooků s nativní konektivitou LTE je Microsoft Surface Pro X, ve většině případů musí zákazníci mít vlastní SIM karty. Uvidíme, kdy se vize integrovaného 5G v počítačích stane realitou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: iakovlev @ Fotolia.com

Komentáře