Intel nás zbaví kabelů, uvádí nové čipy Broadwell

Pátá generace procesorů Intel Core vPro podporují technologie pro bezdrátové ukládání a přenos obrazu.

Intel nás zbaví kabelů, uvádí nové čipy BroadwellPřinést notebook do místnosti, bezdrátově jej připojit k monitorům, externímu disku a tiskárně. To je vize bezdrátového světa PC od Intelu, která se s novými procesory Broadwell stává skutečností.

Intel oznámil dostupnost páté generace procesorů Intel Core vPro, které přinášejí inovace v bezdrátových technologiích, integrované bezpečnostní prvky, vyšší výkon a vylepšené možnosti správy.

Broadwell umožní inovaci designu osobních počítačů, bezdrátový přenos obrazu a bezdrátové dokování.

Broadwell umožní inovaci designu osobních počítačů, bezdrátový přenos obrazu a bezdrátové dokování.Firmy mohou volit z několika designů typu 2 v 1, ultrabooků, velmi tenkých laptopů a mini PC. Všechny podle Intelu nabízejí až dvojnásobnou výdrž baterie a více než dvojnásobný výkon.

Tyto parametry mají umožnit vyrábět přístroje, které budou až třikrát tenčí a o 50 procent lehčí než laptop z doby před pouhými čtyřmi lety, uvádí Intel.

Tato nová PC (v různých form faktorech) dnes nabízí dvanáct výrobců osobních počítačů a další své modely představí v následujících týdnech.

Zcela bezdrátové řešení

Technologie Intel Wireless Docking má uživatelům umožnit se po příchodu ke stolu ihned automaticky připojit k monitorům, klávesnicím, myším a USB příslušenství, aniž by bylo nutné používat tradiční mechanickou dokovací stanici. Řešení vychází vycházející ze standardu Intel Wireless Gigabit.

Již známá technologie pro bezdrátový přenos Full HD obrazu a zvuku nyní dostala firemní verzi - Intel Pro Wireless Display (Pro WiDi) je určena pro prezentace a konferenční místnosti ve firemních prostředích vč. možnostní bezdrátové správy kanálů a vzdálené aktualizace a správy adaptérů.   

Vyšší zabezpečení, snažší správa

Nové procesory přinášejí také hardwarově posílené zabezpečení a další možnosti správy. V kombinaci s SSD Disky Intel Pro řady 2500 mohou IT oddělení implementovat integrované šifrovací funkce.

Zjednodušení autentifikace má umožnit Intel Identity Protection a díky technologii Intel Active Management je možné všechny typy zařízení spravovat vzdáleně po pevných i bezdrátových sítích, a to i v případech pádu operačního systému nebo pokud je zařízení vypnuto.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře