Intel na český trh oficiálně uvedl procesory Intel Core Skylake

Šestá generace nejrozšířenějších počítačových procesorů přináší podporu nových technologií, zejména bezdrátových funkcí a 3D kamery RealSense.

Intel na český trh oficiálně uvedl procesory Intel Core SkylakeSpolečnost Intel na setkání v pražském Mánesu oficiálně uvedla na český trh procesory Intel Core šesté generace s kódovým označením Skylake. Procesory se na trhu objeví v široké škále zařízení, od snadno přenositelného „compute stick“ přes počítače typu typu 2v1 a zařízení all-in-one až po mobilní pracovní stanice.

Svá zařízení se šestou generací Intel Core uvedou na předvánoční trh globální výrobci, jako jsou Acer, Asus,Dell, HP, Lenovo nebo MSI, ale také značky tuzemských firem, například GameBox, Comfor, Lynx nebo Barbone.

Na místě byla k vidění showcase řady nových zařízení včetně modelu Asus GX700, prvního kapalinou chlazeného herního notebooku na světě (chladicí jednotka velikosti menší tiskárny se připojuje ze zadní strany zařízení, celé to bude stát přibližně 150 tisíc korun, dostupnost v 1Q16).

Intel pak na setkání předvedl řadu vlastností nových procesorů, a to prostřednictvím sehrané dvojice Evžen Pavlovský Martin Vařbuchta. Kromě podpory bezdrátových funkcí a vysokého výkonu a úspornosti je zásadní novinkou 3D kamera RealSense, která umožňuje přihlašování skrze rozpoznání obličeje (při ukázce se Martinu Vařbuchtovi přes deklarovanou nejistotu výsledku podařilo během několika vteřin přihlásit na tři notebooky ze tří), ale také ovládání uživatelského rozhraní nebo her gesty.

Aktuální dostupnost technologie Intel RealSense na českém trhu zahrnuje zařízení od společností Acer, Asus, Dell, HP a Lenovo. Kromě logování obličejem uživatelům umožní například pořizovat realistická 3D selfies, skenovat předměty pro 3D tisk nebo měnit pozadí během video chatu.

Velmi působivé využití RealSense pak mohli účastníci setkání zhlédnout venku před budovou Mánesa. Šťastnou náhodou se totiž v Praze v těchto dnech koná festival Signal, přehlídka umělců zabývajících se videomappingem, tedy promítáním obsahu na veřejné budovy.

Díky kamerám RealSense a nápadu kreativní skupiny 3dsense si mohli promítnou obří 3D model své hlavy přímo na Šítkovskou vodárenskou věž (v případě zájmu dodáváme, že instalace Faces je na místě každý večer až do soboty).

Zdroj: Intel, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře