Intel kupuje Yogitech a jeho know-how týkající se bezpečnosti v internetu věcí

Intel posiluje svůj tým o odborníky, kteří mu mají pomoci uspět v řadě oblastí internetu věcí, zejména (ale nejen) v automobilovém průmyslu a průmyslových aplikacích.

Intel kupuje Yogitech a jeho know-how týkající se bezpečnosti v internetu věcíSpolečnost Intel oznámil, že provedla akvizici společnosti Yogitech, která se zaměřuje na funkční bezpečnost v oblasti polovodičů a na příbuzné standardy. Tým odborníků této společnosti, který sídlí v Itálii, se stane součástí divize internetu věcí (IoT) společnosti Intel

Tato akvizice má prohloubit snahy Intelu uspět v oblastech ADAS (asistenčních systémů pro řízení), robotiky a autonomních strojů zaměřených na tržní segmenty jako jsou automobilový průmysl, průmyslové aplikace a další IoT systémy, které vyžadují funkční bezpečnost a vysoký výkon.

Funkční bezpečnost se dnes používá ke zvýšení bezpečnosti dopravních a továrních systémů. ADAS je podle Intelu jedním z nejrychleji rostoucích segmentů automobilové elektroniky a umožňuje mimo jiné funkce jako asistované parkování. Zároveň připravuje cestu pro autonomní automobily, jichž bychom se mohli dočkat už v nepříliš vzdálené budoucnosti.

Intel uvádí, že IT systémy čím dál více splývají s provozními systémy budov, továren nebo vozidel. Funkční bezpečnost je podle společnosti důležitá pro realizaci široké škály tržních příležitostí v oblasti internetu věcí. Podle vlastních odhadů Intelu ji bude do roku 2020 vyžadovat plných 30 % segmentu IoT.

Jsme velice rádi, že můžeme přivítat tým Yogitechu. Sice zatím nejsme schopni nabídnout detaily o konkrétních produktech, jsme ale přesvědčeni, že tento tým a jeho technologie pozvednou naše autonomní systémy na novou úroveň,“ uvedl Ken Caviasca, viceprezident IoT divize společnosti Intel.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel, Yogitech

Komentáře