Intel kupuje Passwordbox, usnadní zadávání hesel

Ulehčit uživatelům od zadávání hordy hesel chce Intel skrze akvizici společnosti, který poskytuje on-line řešení pro správu identit.

Intel kupuje Passwordbox, usnadní zadávání heselIntel se snaží zmírnit „bolesti hesel“ akvizicí kanadské společnosti PasswordBox, která nabízí on-line správu identit umožňující uživatelům se přihlašovat do různých webů a služeb na jedno kliknutí. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

PasswordBox dovoluje uživatelům ukládat přihlašovací údaje do tzv. bezpečnostní schránky. Při prohlížení webu pak stačí kliknout a PasswordBox zajistí bezpečný login bez ručního zadávání jména a hesla.

Nástroj, který již zaznamenal 14 milionů stažení, se stane součástí organizace Safe Identity uvnitř Intel Security Group (dřívější McAfee).

Intel Security plánuje použít systém pro login na jedno kliknutí od PasswordBoxu v mobilních zařízeních a prohlížečích.

PasswordBox byl založen v roce 2012 a sídlí v Motrealu, kde zaměstnává 44 lidí. Ti všichni mají přejít pod Intel.

Intel chce akvizicí konkurovat dalším online identity managerům, jako jsou Lastpass a Dashlane.

PasswordBox umožňuje také bezpečně sdílet přístupové údaje s rodinou či kolegy a dovoluje šifrovat poznámky a data o platebních kartách, pasech, členstvích a dalších citlivých informacích.

Startup spolupracoval také s biometrickou firnou Bionym, která vyrábí náramek, jež umožňuje validovat login na základě srdečního rytmu. Tím poskytuje třífaktorovou autentizaci a nahrazuje master password pro PasswordBox.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel, PasswordBox

Komentáře