Intel kupuje Nervana Systems, chce posílit umělou inteligenci

Učení strojů, respektive hluboké učení je podle Inteli zásadní pro další rozvoj umělé inteligence. Proto se rozhodl koupit Nervana Systems.

Intel kupuje Nervana Systems, chce posílit umělou inteligenciSpolečnost Intel podepsala smlouvu o akvizici společnosti Nervana Systems, která se soustředí na oblast hlubokého učení. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna. Transakce podléhá schválení regulačními úřady.

Společnost Nervana Systems byla založena v roce 2014, sídlí v kalifornském San Diegu a disponuje softwarem a hardwarem pro hluboké učení. Jejich IP a zkušenosti s urychlováním algoritmů hlubokého učení mají rozšířit schopnosti Intelu v oblasti umělé inteligence.

Zkušenosti společnosti Nervana uplatníme pro další optimalizaci knihovny Intel Math Kernel Library a její integraci do standardů odvětví. Zkušenosti společnosti Nervana dále posílí portfolio AI Intelu, zlepší jeho výkon v oblasti hlubokého učení a zlepší poměr celkových nákladů na vlastnictví našich procesorů Intel Xeon a Xeon Phi,“ uvedla Diane Bryantová, výkonná viceprezidentka společnosti Intel a generální manažerka divize Data Center Group.

Intel chce spojit konstruktéry, kteří vytvořili procesory Intel Xeon a Intel Xeon Phi, s týmem Nervana System.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře