Intel kupuje MobileEye a jeho technologie pro samořiditelná auta

Obří akvizice v hodnotě 15,3 miliardy dolarů přinese Intelu kompletní balíček hardwaru a softwaru pro samořízená vozidla. Výrobce tak získá klíčové komponenty pro další vývoj v této slibné oblasti.

Intel kupuje MobileEye a jeho technologie pro samořiditelná autaSpolečnost Intel oznámila letošní zatím největší akvizici v oblasti ICT. Za částku 15,3 miliardy dolarů se stane majitelem společnosti MobileEye, která vyvíjí řešení pro strojové vidění a prevenci kolizí. Důvod koupě? Autonomní automobily, samozřejmě.

MobileEye nabízí kompletní balíček softwaru a čipů pro samořízená auta a jeho řešení pracují s technologiemi strojového učení, analýzy dat, lokalizace a mapování. Intel je chce integrovat se svými procesory, hradlovými poli, pamětí a 5G modemy.

Intel se v oblasti autonomních vozidel pohybuje již nějakou dobu, ale dosud mu scházel úsporný procesor a příslušný software. Zdá se, že tento problém bude vyřešen po dokončení akvizice, k němuž má dojít do konce letošního roku.

Intel uvádí, že auta se v budoucnu stanou „datacentry na kolech“ a v roce 2020 budou denně generovat 4 000 GB dat. Celkovou hodnotu trhu včetně softwaru a služeb pak Intel odhaduje na 70 miliard dolarů v roce 2030.

Není proto divu, že si chce Intel ukrojit co největší díl z tak slibného segmentu. Do vývoje autonomních vozidel chce společnost během dvou let napumpovat 250 milionů dolarů, nepočítaje současnou akvizici.

Podle vyjádření Intelu jej nyní čeká náročný proces integrace nově získaných technologií a jednání s celou řadou dalších výrobců a dodavatelů, aby bylo možné sestrojit skutečně použitelné autonomní vozidlo. Cílem je momentálně rok 2020.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © lightpoet - Fotolia.com

Komentáře