Intel kupuje Lantiq kvůli technologiím pro chytré domácnosti

Akvizice přinese Intelu technologie širokopásmového přístupu a domácích sítí. Cílem je urychlení vývoje konceptů připojené domácnosti a internetu věcí.

Intel kupuje Lantiq kvůli technologiím pro chytré domácnostiSpolečnost Intel podepsala definitivní smlouvu o akvizici německé společnosti Lantiq a jejích technologií pro širokopásmový přístup a domácích sítě.

Akvizice má posílit pozici Intelu na trhu s domácími bránami a rozšířit jeho pro další segmenty včetně DSL, optických vláken, LTE, retailu a inteligentních routerů pro internet věcí.

Intel and Lantiq sdílejí vizi o evoluci připojených domácností a inteligentních sítí,” uvedl Dan Artusi, CEO společnosti Lantiq CEO.

Obě firmy podle něj mohou společně stanout v čele transformace vybavení v prostorech zákazníka (CPE) do podoby chytré brány, která propojí rostoucí seznam zařízení a služeb v domáctnosti.

Intel podle svého víceprezidenta Kirka Skaugena očekává, že do roku 2018 bude na světě přes 800 milionů chytrých domácností vybavených širokopásmovými technologiemi. Spojení technologií a know-how obou společností podle Skaugena povede k rozšíření možností Intelu v této oblasti.

Výsledkem spolupráce týmů obou firem má být portfolio technologií domácího cloudu a řešení pro konektivitu. To budou moci využívat OEM výrobci, poskytovatelé služeb a vývojáří aplikací pro chytré domácnosti.

Akvizice by být definitivně dokončena do devadesáti dnů. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Zdroj: Intel, IDG News Service

Úvodní foto: Intel, Lantiq

Komentáře