Intel kupuje Ascending Technologies a chystá se dostat své 3D kamery do vzduchu

Intel chce spojit drony a software pro detekci překážek od Ascending Technolgies se svými 3D kamerami RealSense. Akvizice byla oznámena těsně před veletrhem CES v Las Vegas.

Intel kupuje Ascending Technologies a chystá se dostat své 3D kamery do vzduchuSpolečnost Intel koupila německého výrobce dronů Ascending Technologies, který zároveň vyvíjí software, jenž těmto strojům pomáhá vyhýbat se překážkám. Intel chce tyto technolgie spojit se svými 3D kamerami RealSense (na fotografii).

Ascending Technologies již RealSense používá, na minulém ročníku veletrhu společnost předvedla dron, který nesl šest těchto kamer a uměl uhnout z cesty, pokud se k němu blížil člověk. Oznámení o akvizici přišlo těsně před začátkem veletrhu CES v Las Vegas, kde se samotný Intel chystá předvést řadu dronů, robotů, PC, nositelných a mobilních zařízení.

Technologie RealSense se zatím objevuje především v PC a tabletech, kde může posloužit například k identifikaci uživatele, ovládání pomocí pohybů nebo ke skenování předmětů pro 3D tisk. Intel chce nyní přinést její potenciál i do dalších zařízení, zejména do (v současnosti velmi populárních) dronů.

Všichni stávající zaměstnanci Ascending Technologies dostali nabídku pracovat v Intelu. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře