Intel koupil Basis kvůli technologiím pro nositelnou elektroniku

Intel se díky koupi zároveň stal přímým prodejcem fitness monitorů Basis. S rozšiřováním tohoto obchodního modelu o další zařízení je však opatrný.

Intel koupil Basis kvůli technologiím pro nositelnou elektronikuSpolečnost Intel se díky akvizici společnosti Basis stala přímým prodejcem nositelné elektroniky, konkrétně fitness monitorů. Intel se v tomto segmentu angažuje především prostřenictvím vývoje čipů, investic a akvizic, které mají primárně za cíl přinést Intelu nové technologie a know-how.

Klíčové technologie, použitelné v řadě dalších zařízení, má přinést i koupě Basis, jak uvedl Mike Bell, ředitel New Devices Group v Intelu.

Intel si díky akvizici vyzkouší i přímý prodej, ale v tomto ohledu společnost zůstává opatrná a dosud není rozhodnuta, zda podobným způsobem dodávat na trh i další zařízení.

V současnosti má být ve vývoji řada prototypů náhlavních, zápěstních a kotníkových zařízení, na nichž chce Intel zjistit, co nejvíce osloví zákazníky. Některé prototypy chce Intel dostat na trh prodejem licencí třetím stranám. Několik prototypů již Intel představil a vyvinul energeticky nenáročné čipy, například Edison, kterými by se měly dát osadit chytré brýle, zdravotní monitory a další nositelná zařízení.

Hlavní strategií Intelu však podle Mikea Bella zůstanou akvizice a investice. Nedávno společnost například investovala do společnostiThalmic Labs, vyvíjející chytrý náramek s podporou gest, nebo do Recon Instruments, připravující HUD zařízení Jet.

Cílem Intelu do budoucna je podle Mikea Bella omezení závislosti nositelné elektroniky na „mateřském“ zařízení, nejčastěji na chytrém telefonu. Přispět by tomu mohlo například přesunutí ukládání a zpracovávání dat z mateřského zařízení do cloudu. Společnost chce vyvinout celou sadu nositelné elektroniky a následně ji dodat na trh.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře