Intel hlásí silný první kvartál, příjmy vyskočily bezmála o čtvrtinu

Vysoká poptávka po počítačích pro home office a pokračující budování nových datacenter zařídily Intelu velmi dobré výsledky za první čtvrtletí. Obrat vyrostl meziročně o 23 %, zisk dokonce o 42 %.

Intel hlásí silný první kvartál, příjmy vyskočily bezmála o čtvrtinuSpolečnost Intel zveřejnila výsledky svého hospodaření za první kvartál 2020, ve kterém se jí podařilo dosáhnout 23% nárůstu příjmů na 19,8 miliardy dolarů a dokonce 42% růstu čistého zisku na 5,7 miliardy dolarů.

Výrobce zaznamenal v případě divize Data Center Group zaměřené na serverové procesory na masivní 43% nárůst výsledků na 7 miliard dolarů, počítačová divize Client Computing Group pak posílila o mírnějších 14 % na 9,8 miliardy dolarů.

Intel za svými výsledky vidí dva hlavní faktory – koronavirovou pandemii, jež zvedla poptávku po počítačích, a pokračující výstavbu nových datacenter – zároveň však přiznává, že ve druhém pololetí se poptávka v obou oblastech sníží.

Nové generace procesorů podle plánu

Výrobce dále uvedl, že navzdory pandemii platí jeho původní plány na uvádění nových produktů. V polovině roku proto máme očekávat novou generaci PC procesorů Tiger Lake, v závěru roku pak serverové Xeony z rodiny Ice Lake.

Velkou pozornost chce letos Intel věnovat dostatečné výrobní kapacitě, aby se neopakovaly trable z minulých let. I kdyby došlo k výpadku, skladová rezerva nových 10nm procesorů Tiger Lake má být – pro všechny případy – dvojnásobná oproti minulé generaci.

Intel zároveň uvedl, že se bude v letošním i příštím roce držet 10nm výrobního procesu. Na jemnější 7nm metodu plánuje přejít až v samém závěru roku 2021, což může rovněž přispět ke stabilitě dodávek procesorů v nejbližších kvartálech.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře