Intel hlásí další rekordní rok, dařilo se oběma klíčovým divizím

Výsledky za poslední kvartál neoslnily, za celý rok 2020 však Intel vykázal solidní růst divizí CCG i DCG a již pátý rok v řadě dosáhl rekordního obratu.

Intel hlásí další rekordní rok, dařilo se oběma klíčovým divizímSpolečnost Intel zveřejnila své hospodářské výsledky za rok 2020 a jeho čtvrtý kvartál. Zatímco poslední čtvrtletí nedopadlo úplně slavně, celoroční čísla ukazují silný růst napříč všemi hlavními divizemi.

Intel za celý rok vyrostl oproti roku 2019 o 8 % na 77,9 miliardy dolarů při čistém zisku 20,9 miliardy. Počítačová divize CCG posílila meziročně o 8 % na 40,1 miliardy a datacentrová jednotka DCG sezvedla dokonce o 11 % na 26,1 miliardy.

V posledním čtvrtletí se DCG naopak propadla o 16 %, zatímco CCG posílila o 9 % a marginální jednotka Mobileye vystřelila o mocných 39 %. Celkový kvartální výsledek Intelu činil 20 miliard dolarů a byl zhruba o 1 % nižší než o rok dříve. 

„Výrazně jsme překonali vlastní očekávání a popáté za sebou jsme dosáhli rekordního obratu. Poptávka po výpočetním výkonu zůstává silná a vyplatilo se nám zaměření na růstové příležitosti,“ uvedl CEO Bob Swan, pro nějž byl tento kvartál poslední ve funkci

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře