Intel dosáhl ve 3. čtvrtletí rekordních příjmů ve výši 14,6 miliardy dolarů

Příjmy společnosti vyrostly o 8 %, provozní zisk o 30 %. Pozitivní výsledek hlásí všechny divize společnosti.

Intel dosáhl ve 3. čtvrtletí rekordních příjmů ve výši 14,6 miliardy dolarůSpolečnost Intel zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2014. V tomto období vykázala příjmy ve výši 14,6 miliardy dolarů, což je v meziročním srovnání o 8 % lepší výsledek. Provozní zisk činil 4,5 miliardy, meziročně o 30 % vyšší, a čistý zisk činil 3,3 miliardy dolarů, což znamená výnos na akcii 66 centů.

Intel vyplatil dividendy ve výši 1,1 miliardy dolarů a další 4,2 miliardy využil ke zpětnému odkupu 122 milionů akcií.

Jsme potěšeni pokrokem, který naše společnost učinila. Dosáhli jsme rekordních příjmů a velmi vysokého zisku. Stále před sebou máme spoustu práce, nicméně naše výsledky nám dodávají důvěru, že úspěšně realizujeme svou strategii rozšiřování portfolia našich produktů na další nové trhy,” uvedl k výsledkům generální ředitel Intelu Brian Krzanich.

Ve třetím kvartálu se dařilo všem divizím společnosti. Divize PC Client vykázala příjmy 9,2 miliardy dolarů, což je o 6 % více než ve stejném období loňského roku, divize Data Center utržila 3,7 miliardy dolarů (meziročně o 16 % více) a příjmy divize Internet of Things dosáhly 530 milionů dolarů (meziročně o 14 % více).

Nová divize Mobile and Communications vykázala příjmy ve výši 1 milionu dolarů, zatímco segment softwaru a služeb vykázal příjmy ve výši 558 milionů (meziročně o 2 % více).

Zdroj: Intel

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře