Intel dokončil akvizici Altery, stane se z ní divize Programmable Solutions Group

Rekordní akvizice Intelu v hodnotě 16,7 miliardy dolarů byla završena těsně před koncem roku 2015. Intel si od ní slibuje posílení své pozice v segmentech datových center a internetu věcí.

Intel dokončil akvizici Altery, stane se z ní divize Programmable Solutions GroupSpolečnost Intel oznámila dokončení akvizice společnosti Altera Corporation, dodavatele technologie programovatelných hradlových polí (FPGA, Field Programmable Gate Array). Akvizice doplní portfolio Intelu Intel a přinese nové třídy produktů do segmentů datových center a internetu věcí.

Altera bude působit jako nová obchodní jednotka společnosti Intel s názvem Programmable Solutions Group (PSG) a povede ji veterán Altery Dan McNamara. Intel zákazníkům Altery slibuje hladký přechod a bude pokračovat v podpoře i dalším vývoji jejích produktů, včetně SoC založených na ARM, FPGA a energetických technologií.

Kromě posílení stávajícího podnikání v oblasti FPGA bude PSG úzce spolupracovat s divizemi Intel Data Center Group a Internet of Things Group s cílem dodat novou generaci vysoce přizpůsobených, integrovaných produktů a řešení. Akvizice byla oznámena počátkem června, Intel za Alteru zaplatil 16,7 miliardy dolarů.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: Intel, Altera

Komentáře