Intel Development Forum odhalilo nové příležitosti pro vývojáře

Intel RealSense bude podporována plejádou nových platforem, nový model Intel Curie pomůže vyvíjet řešení v oblasti nositelná elektronika, Intel Optane povede k výkonným SSD a vývojáři dostanou nástroje pro internet věcí.

Intel Development Forum odhalilo nové příležitosti pro vývojářeKalifornské San Francisco v těchto dnech hostí každoroční kongres Intel Developer Forum (IDF), na kterém Intel představuje nové produkty, nástroje a programy. Právě o těchto novinkách hovořil během úvodní keynote generální ředitel společnosti Brian Krzanich, který zároveň popsal trendy vytvářející nové příležitosti pro vývojáře.

Intel tvrdí, že kolem jeho technologií vzniká ekosystém, který si klade za cíl využívat těchto rostoucích příležitostí pro výpočetní techniku. Brian Krzanich představil široké spektrum produktů, technologií a nástrojů vyvinutých společností Intel, které vývojářům pomohou nabídnout uživatelům co nejvíce personalizovaný zážitek.

Pro svět nositelné elektroniky integrované do oblečení, již ze svého principu velmi personalizované, představil Brian Krzanich aktualizaci modulu Intel Curie (na fotografii). Zároveň představil několik novinek v technologii Intel RealSense, které umožní prostorové snímání novým zařízením a aplikacím.

Dále oznámil, vedle programů a nástrojových sad pro vývojáře, několik dalších partnerství uzavřených v oblasti internetu věcí (IoT), jejichž cílem bude urychlit uvádění IoT řešení na trh.

Kompletní přehled novinek z IDF 2015 najdete níže:

  • Intel a Google spolupracují na urychlení inovace v oblasti funkce prostorového snímání v mobilních zařízeních. Jde o kombinaci Project Tango od Google a technologie Intel RealSense ve vývojářské sadě pro chytré telefony s operačním systémem Android. Tato sada podporuje nová využití, včetně navigace v interiéru, osvojování si prostředí, virtuální realitu nebo skenování ve 3D. Uvolněna by měla být vybraným vývojářům pro Android do konce roku.

  • Intel představil technologii Intel Optane, která vychází z nevolatilních pamětí 3D XPoint a v kombinaci s paměťovým ovladačem a hardwarovým a softwarovým rozhraním má otevřít obrovský výkonnostní potenciál v mnoha připravovaných zařízeních. Technologie Intel Optane se poprvé objeví na trhu v řadě odolných a výkonných SSD počátkem roku 2016. Nová třída paměťové technologie bude rovněž základem nové řady Intel DIMM určených pro platformy datacenter nové generace.

  • Fossil Group představila tři produkty postavené na technologiích Intel a vycházejících ze spolupráce v oblasti nositelné elektroniky, která byla poprvé představena v září 2014. Mezi těmito zařízeními najdeme i hodinky připojené k internetu využívající Android Wear. První produkty se na trhu objeví v posledním čtvrtletí letošního roku.

  • Intel představil novou softwarovou platformu vytvořenou přímo pro modul Intel Curie. Obsahuje SDK pro hardware, firmware, software i aplikace pro různé typy použití na různých zařízeních. Budoucí verze této platformy budou podporovat softwarové sady Intel IQ.

  • Technologii Intel zvanou Enhanced Privacy Identification (EPID) budou implementovat přední prodejci IoT čidel a ovladačů, včetně firem Atmel a Microchip. Má jim pomoci k budování inteligentnějšího a lépe propojeného světa.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře